Dzieje się w powiecie

Wiosna w pełni, a w naszym powiecie aż kipi od ciekawych i wartościowych inicjatyw. Udowodnił mi to choćby ostatni tydzień i dwie interesujące imprezy, w których miałam okazję uczestniczyć.

W sobotę gościłam w Wojkowicach, gdzie swoje 6-te urodziny obchodził Miejski Ośrodek Kultury. Przez z jednej strony krótki, a z drugiej – długi okres działania, wojkowicki MOK pod kierownictwem dyrektor Barbary Pawlak podjął się realizacji niezliczonych konkursów, koncertów i projektów, które wyraźnie ożywiły życie kulturalne w Wojkowicach. Na szczególną uwagę i uznanie zasługuje działające prze Ośrodku stowarzyszenie „Aktywny Wojkowicki Senior” z bogatą ofertą kulturalną dla najstarszych mieszkańców miasta. Jubileusz był dobrą okazją do podsumowań – było co świętować!

Poniedziałkowe południe spędziłam w Siewierzu, przyglądając się zmaganiom uczestników powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Laureaci pierwszych miejsc w każdej kategorii wiekowej (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne) będą walczyć o zwycięstwo na poziomie wojewódzkim, a później – krajowym.

Te dwa wydarzenia to tylko niewielki wycinek tego, jak wiele ciekawych rzeczy dzieje się w naszym regionie. Myślę, że warto je śledzić i przekonać się o potencjale, jaki drzemie w powiecie będzińskim.